Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alvesta GIF

Följ

Alvesta GIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2023

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.18
    • 15:00

      Träning P-19


      16:30
    • 16:00

      Seriespel Växjö Norra IF P-13


      17:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:30
    • 18:30

      Träning F-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08/09


      20:00
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning F-14/15


      19:30
    • 19:30

      Träning P-19


      21:00
  • 3Ons
    • 16:45

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-15


      19:30
    • 18:30

      Träning F-16 Dam


      20:00
    • 19:00

      Skillingaryds IS (hemma) P-19


      21:00
    • 19:00

      Träning P-08/09


      20:30
  • 4Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08/09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Seriespel Reftele P-13


      19:30
    • 19:00

      Teori/lagsnack F-10


      20:30
    • 19:30

      Träning Damer


      21:00
  • 5Fre
    • 17:00

      Lag 2 poolspel Ljungby P-14


      21:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Kiosken P-10


      21:00
    • 18:00

      bollkalle P-10


      21:00
    • 19:00

      Gransholms IF (hemma) Herrar


      21:00
  • 6Lör
    • 09:00

      Poolspel F-14/15


      11:30
    • 09:15

      Träning F/P-16


      10:15
    • 09:30

      Lag 3 poolspel Lagan P-14


      14:00
    • 10:00

      Klara, färdiga, städa! F-16 Dam


      13:00
    • 10:30

      Träning P-19


      12:00
    • 14:00

      AGIF VS Hovshaga F-12/13


      15:00
    • 15:00

      IFK Kalmar (hemma) F-16 Dam


      17:00
    • 16:00

      Seriespel Älmhults IF P-13


      17:00
  • 7Sön
    • 00:00

      Vederslöv-Dänningelanda IF (borta) F-10


      02:00
    • 08:00

      Träning Konstgräs


      13:00
    • 09:00

      Poolspel mot öster å växjö norra P-15


      12:00
    • 13:00

      IFK Stockaryd Rörvik-Vrigstad (hemma) P-08/09


      15:00
    • 13:00

      Seriespel Värnamo Södra FF P-13


      14:00
    • 14:00

      Lagans AIK (borta) P-10


      16:00
    • 15:00

      IFK Värnamo vit (borta) P-12


      16:15
    • 15:00

      Hovshaga AIF vit (hemma) P-12


      16:15
    • 15:30

      Gransholms IF (hemma) P-14


      20:00
    • 16:00

      Moheda IF (hemma) P-10


      18:00
    • 17:00

      Sandsbro AIK vit (hemma) P-11


      19:00
    • 17:00

      Norrhults BK (borta) P-11


      19:00
    • 18:00

      Tingsryd United FC 1 (borta) P-08/09


      20:00
  • 8Mån
    v.19
    • 16:45

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08/09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-15


      19:30
    • 19:00

      Bollkalle AGIF -Räppe DAM F-10


      21:00
    • 19:00

      Kiosktjänst F-10


      21:00
    • 19:00

      Räppe GOIF (hemma) Damer


      21:00
    • 19:00

      Träning P-19


      20:30
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning F-14/15


      19:30
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 19:00

      Bredaryd Lanna IK komb 9-m (borta) P-08/09


      21:00
    • 19:30

      Träning P-19


      21:00
  • 10Ons
    • 16:45

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:30
    • 17:15

      Träning F/P-17


      18:15
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-14


      18:30
    • 18:30

      Växjö DFF (hemma) F-16 Dam


      20:30
    • 18:30

      Östers IF (hemma) P-08/09


      20:30
    • 18:30

      Träning P-15


      19:30
  • 11Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:30

      Träning Damer


      21:00
  • 12Fre
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 19:00

      Hossmo BK (borta) F-16 Dam


      21:00
    • 19:00

      Lagans AIK (borta) Herrar


      21:00
  • 13Lör
    • 09:00

      Cup Poolspel F/P-16


      14:00
    • 09:30

      Träning F-14/15


      10:30
    • 10:00

      Östers IF 1 (borta) P-08/09


      12:00
    • 10:30

      Växjö DFF vs AGIF F13 F-12/13


      12:00
    • 13:00

      Hjortsberga IF (borta) P-10


      15:00
    • 14:00

      Gransholms IF (hemma) F-10


      16:00
    • 14:00

      Seriespel Lagans AIK P-13


      15:00
    • 15:00

      Uthyrning Klubbstuga


      23:00
    • 15:00

      Match Agif vs Hovshaga F-12/13


      16:30
    • 18:00

      Uthyrning Klubbstuga


      19:00
  • 14Sön
    • 13:00

      Träningsmatch F-14/15


      14:00
    • 13:00

      Ljungby IF 1 (hemma) P-10


      15:00
    • 13:00

      Rottne IF (hemma) P-11


      15:00
    • 13:00

      Vederslöv-Dänningelanda IF (borta) P-11


      15:00
    • 13:45

      Match mot Moheda P-15


      15:30
    • 15:00

      Strömsnäsbruks IF (borta) P-19


      17:00
    • 15:00

      Vislanda/Grimslöv 9-m (hemma) P-08/09


      17:00
    • 16:00

      Moheda IF (borta) P-12


      17:15
  • 15Mån
    v.20
    • 16:50

      Fotografering P-12


      17:30
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Lagfotografering P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08/09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-15


      19:30
    • 19:00

      Östers IF Blå (borta) P-12


      20:15
    • 19:00

      Ingelstads IK (9-m) (borta) Damer


      21:00
    • 19:00

      Träning P-19


      20:30
    • 20:30

      Fotografering P-10


      21:30
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:45

      Lagfotografering Damer


      18:45
    • 18:00

      Fotograferingen F-09


      18:35
    • 18:00

      Träning P-12


      19:30
    • 18:10

      Lagfotografering F-12/13


      19:10
    • 18:30

      Träning F-14/15


      19:30
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 19:00

      Fotografering P-19


      19:45
    • 19:30

      Fotografering F-14/15


      20:00
    • 19:30

      Träning P-19


      21:00
    • 19:50

      Fotografering F-16 Dam


      20:30
    • 20:10

      Fotografering F-10


      20:40
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P-13


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:15

      Träning F/P-17


      18:15
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-14


      18:30
    • 18:30

      Träning P-15


      19:30
    • 19:00

      Emmaboda IS komb (hemma) F-16 Dam


      21:00
    • 19:00

      IF rejban (hemma) Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-08/09


      20:30
  • 18Tor
    • 10:00

      Träning F-10


      11:30
    • 11:00

      Vislanda IF/IFK Grimslöv (hemma) P-08/09


      13:00
    • 11:00

      Träning P-19


      12:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:30
    • 19:30

      Träning Damer


      21:00
  • 19Fre
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
  • 20Lör
    • 09:15

      Träning F/P-16


      10:15
    • 09:30

      Träning F-14/15


      10:30
    • 11:00

      Älmhults IF 1 (hemma) P-08/09


      13:00
    • 12:00

      Moheda IF (hemma) P-11


      14:00
    • 13:00

      Ljungby IF 3 (hemma) P-10


      15:00
    • 14:00

      Seriespel Strömsnäsbruks IF P-13


      15:00
    • 16:00

      Älmhults IF blå (hemma) P-12


      17:15
  • 21Sön
    • 10:00

      Växjö DFF 1 (borta) F-10


      12:00
    • 10:00

      Seriespel Östers IF P-13


      11:30
    • 11:00

      Värnamo Södra FF 1 (borta) P-10


      13:00
    • 13:00

      Värnamo Södra FF 2 9-m (hemma) P-08/09


      15:00
    • 14:00

      AGIF vs Älmhult F-12/13


      15:30
    • 15:00

      Värnamo vs Alvesta F-12/13


      16:30
    • 16:00

      Gransholms IF (hemma) P-19


      18:00
    • 18:40

      Bollkallar dammatch F-09


      21:00
    • 19:00

      MIF/HIF U (9-m) (hemma) Damer


      21:00
  • 22Mån
    v.21
    • 16:45

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08/09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-15


      19:30
    • 19:00

      Träning P-19


      20:30
    • 19:30

      Träning Damer


      21:00
  • 23Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning F/P-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Hämtning av grillpåse P-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning F-14/15


      19:30
    • 19:00

      Hjortsberga IF (hemma) P-12


      20:15
    • 19:30

      Träning P-19


      21:00
  • 24Ons
    • 16:45

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:30
    • 17:15

      Träning F/P-17


      18:15
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-14


      18:30
    • 18:30

      Träning F-16 Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning P-15


      19:30
    • 19:00

      Värnamo Södra FF (borta) P-19


      21:00
    • 19:00

      Bors SK/Rydaholm GOIF (hemma) F-09


      21:00
    • 19:00

      Träning P-08/09


      20:30
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Landsbro IF FK B (9-m) (borta) Damer


      21:00
  • 26Fre
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 19:00

      Ljungby IF 2 (borta) P-08/09


      21:00
  • 27Lör
    • 07:45

      Poolspel i Älmhult P-14


      13:00
    • 07:45

      Poolspel i Ljungby P-14


      13:00
    • 09:15

      Träning F/P-16


      10:15
    • 10:30

      Träning P-19


      12:00
    • 13:00

      Sölvesborgs GIF /Lörby IF (hemma) F-16 Dam


      15:00
  • 28Sön
    • 11:00

      Seriespel Markaryd P-13


      12:30
    • 12:00

      FC Växjö (borta) P-11


      14:00
    • 13:15

      Poolspel i Virestad P-14


      18:30
    • 13:30

      Poolspel F-14/15


      16:15
    • 14:00

      Växjö BK vs Alvesta F-12/13


      15:30
    • 14:00

      Ljungby Vs Alvesta F-12/13


      15:30
    • 16:00

      Rottne IF (borta) P-12


      17:15
    • 16:00

      Seriespel Sandsbro Allmänna IN P-13


      17:30
    • 17:00

      Räppe GOIF gul (borta) P-12


      18:15
    • 17:00

      Räppe GOIF 1 (hemma) P-10


      19:00
    • 18:00

      Växjö Norra IF svart (hemma) P-11


      20:00
  • 29Mån
    v.22
    • 16:45

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08/09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-15


      19:30
    • 19:00

      Moheda IF (borta) Herrar


      21:00
    • 19:00

      Träning P-19


      20:30
    • 19:30

      Träning Damer


      21:00
  • 30Tis
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:30
    • 18:30

      Träning F-14/15


      19:30
    • 18:30

      Träning Damer


      20:00
    • 19:30

      Träning P-19


      21:00
  • 31Ons
    • 16:45

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-13


      18:30
    • 17:15

      Träning F/P-17


      18:15
    • 17:30

      Träning P-12


      18:45
    • 17:30

      Träning P-14


      18:30
    • 18:30

      Träning F-16 Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning P-15


      19:30
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 19:00

      Anderstorps IF (hemma) P-19


      21:00
    • 19:00

      Träning P-08/09


      20:30