Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alvesta GIF

Följ

Alvesta GIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2024

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 10:00

      Ljungby IF röd (borta) P-14


      12:00
    • 10:30

      Sandsbro AIK (borta) P-08/09


      12:30
    • 16:00

      Älmhults IF (borta) P-08/09


      18:00
    • 17:00

      Föräldramöte P15 Klubbstuga


      18:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Föräldramöte P-15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 18:15

      Träning F-12/13


      20:00
    • 19:00

      Skillingaryds IS (9-m) (hemma) F-16 Dam


      21:00
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 19:00

      Hovshaga AIF (borta) Herrar


      21:00
  • 4Lör
    • 09:15

      Städa Sverige P-08/09


      13:30
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
    • 10:00

      Träning F 2014/2015


      11:30
    • 11:00

      Alvesta GOIF (hemma) P-10


      12:00
    • 14:00

      Bortamatch mot Vederslöv/dänningelanda F-12/13


      15:00
    • 14:00

      Seriespel mot Hovshaga AIF P-13


      15:00
    • 14:00

      Vederslöv/Dänningelanda (borta) F-12/13


      15:00
    • 16:00

      Sturefors IF (hemma) P-19


      18:00
    • 16:00

      Alvesta Innebandy Klubbstuga


      21:00
  • 5Sön
    • 10:00

      Lagans AIK (borta) F 2014/2015


      11:15
    • 10:30

      Hemmamatch F-12/13


      11:30
    • 10:30

      Hovshaga (hemma) F-12/13


      11:30
    • 13:00

      Älmhults IF (borta) F-16 Dam


      15:00
    • 13:00

      Match Växjö Norra IF P-13


      14:00
    • 15:00

      Furuby IF (hemma) P-14


      17:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:00
    • 17:30

      Ljungby IF blå (hemma) P 2012


      19:30
  • 6Mån
    v.19
    • 17:00

      Fotografering Klubbstuga


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12/13


      18:30
    • 17:00

      Fotografering P 2017


      18:00
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 18:10

      Fotografering P-19


      19:10
    • 18:15

      Bollkalle (Alvesta mot Lagans AIK) F-12/13


      20:45
    • 18:20

      Fotografering och därefter träning P-08/09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 19:00

      Lagans AIK U (9-m) (hemma) Damer


      21:00
    • 19:30

      Fotografering P-13


      20:15
    • 19:50

      Fotografering P 2012


      20:30
    • 20:30

      fotografering P-10


      21:30
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning F/P 2018


      18:15
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 18:00

      Träning F 2014/2015


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12/13


      19:00
    • 18:00

      Bollkalle P-10


      21:00
    • 19:00

      Lindsdals IF (hemma) Herrar


      21:00
    • 19:00

      Hultsjö/Vrigstad (9-m) (borta) F-16 Dam


      21:00
    • 20:00

      Ljungby IF 2 (hemma) P-08/09


      22:00
  • 9Tor
    • 10:30

      Träning P-19


      12:00
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
    • 10:00

      Poolspel P-15


      13:00
    • 10:30

      Poolspel ljungby P-15


      12:30
    • 13:30

      IK Sleipner (borta) P-19


      15:30
    • 14:00

      Seriespel Växjö BK P-13


      15:00
  • 12Sön
    • 10:00

      Älmhults IF 2 (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Bortamatch Växjö BK F-12/13


      11:00
    • 10:00

      Match Alvesta grön-Tingsryd P-14


      11:30
    • 10:00

      Växjö BK (borta) F-12/13


      11:00
    • 10:30

      Seriespel Växjö Norra P-13


      11:30
    • 11:00

      Hjortsberga IF (borta) P 2012


      13:00
    • 13:00

      Växjö Norra IF gul (borta) P 2012


      15:00
    • 13:00

      Älmhults IF blå (hemma) P-14


      15:00
    • 14:30

      Rydaholm (hemma) F-12/13


      15:30
    • 15:30

      Hemmamatch AGIF VS Rydaholm F-12/13


      16:30
    • 17:00

      Tingsryd United FC (hemma) F-16 Dam


      19:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:00
    • 17:30

      Älmhults IF (hemma) F 2014/2015


      18:45
  • 13Mån
    v.20
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:30
    • 17:15

      Träning F/P 2019


      18:15
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning F-16 Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
    • 18:30

      Träning P-13


      20:00
    • 20:00

      Vislanda/Grimslöv (hemma) P-08/09


      22:00
  • 15Ons
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
    • 10:00

      Östers IF röd (borta) P-14


      12:00
    • 13:00

      Saxemara IF (borta) Herrar


      15:00
  • 19Sön
    • 08:45

      Famera cup i växjö. P 2017


      13:45
    • 10:30

      Ingelstads/Nöbbele blå (hemma) P 2012


      12:30
    • 10:30

      Ryssby IF/Agunnaryds IF (hemma) F 2014/2015


      11:45
    • 11:00

      Markaryds IF (borta) P-10


      13:00
    • 11:00

      Ingelstads IK /Nöbbele BK (borta) F-16 Dam


      13:00
    • 13:00

      Hemmamatch Mot Växjö DFF F-12/13


      14:00
    • 14:00

      Hovshaga AIF (borta) P-08/09


      16:00
    • 14:00

      Bortamatch Mot Älmhult F-12/13


      15:00
    • 15:00

      Växjö Norra IF vit (hemma) P-14


      17:00
    • 17:00

      Träning P-08/09


      18:30
    • 17:00

      Match mot FC Växjö P-13


      18:00
    • 17:30

      GoIF Ling/Hamneda GOIK/Kånna IF (hemma) P 2012


      19:30
  • 20Mån
    v.21
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:15

      Träning P 2017


      18:15
    • 17:15

      Träning F-16/17


      18:15
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:15

      Bollkalle P-13


      21:00
    • 18:30

      Träning P-08/09


      20:00
    • 19:00

      Älmhults IF U (hemma) Damer


      21:00
    • 19:00

      Högsby IK (hemma) Herrar


      21:00
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning P 2012


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 18:30

      IFK Värnamo (hemma) F-16 Dam


      20:30
    • 18:30

      Växjö BK blå (borta) P-14


      20:30
  • 25Lör
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
    • 10:00

      Tingsryd United FC vit (borta) P 2012


      12:00
    • 18:00

      Moa Gunnarsson Klubbstuga


      23:00
  • 26Sön
    • 09:30

      Bortamatch Ljungby F-12/13


      10:30
    • 10:00

      Östers IF blå (borta) P-14


      12:00
    • 10:30

      Växjö Norra IF svart 7-m (hemma) P-14


      12:30
    • 13:00

      IFK Lammhult (hemma) P-10


      15:00
    • 13:00

      Ljungby IF (hemma) F 2014/2015


      14:15
    • 14:00

      Rydaholms GoIF /Horda AIK (borta) P 2012


      16:00
    • 15:00

      Motala AIF FK (borta) P-19


      17:00
    • 15:30

      Hemmamatch F-12/13


      16:30
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08/09


      18:30
  • 27Mån
    v.22
    • 17:10

      Träning P-10


      18:40
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 18:30

      Träning F 2014/2015


      19:30
    • 18:30

      Träning P-08/09


      20:00
    • 19:30

      IFK Grimslöv /Vislanda IF (hemma) F-16 Dam


      21:30
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 16:30

      Kostföreläsning + landskamp Sverige-Tyskland dam P-08/09


      21:00
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:10

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F/P 2018


      18:15
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 18:00

      Träning F 2014/2015


      19:30
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
    • 19:15

      FC Vetlanda Dam (9-m) (borta) F-16 Dam


      21:15
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:15

      Träning P 2017


      18:15
    • 17:15

      Träning F-16/17


      18:15
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08/09


      20:00
    • 19:00

      Ryssby IF (9-m) (borta) Damer


      21:00
  • 31Fre
    • 16:30

      Träning P 2012


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 19:00

      Vederslöv-Dänningelanda IF (borta) P-10


      21:00