Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alvesta GIF

Följ

Alvesta GIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2024

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.22
    • 10:00

      Poolspel alvesta P-15


      13:00
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
    • 10:30

      Räppe GOIF svart (hemma) P 2012


      12:30
    • 11:00

      Poolspel ljungby P-15


      13:00
    • 13:00

      SWE U23 - Polen U23 F-16 Dam


      15:00
    • 14:00

      Match Tingsryd P-13


      15:00
    • 16:00

      Asarums IF FK (borta) Herrar


      18:00
  • 2Sön
    • 11:00

      Hovshaga AIF svart (hemma) P-14


      13:00
    • 13:00

      Älmhults IF vit (hemma) P 2012


      15:00
    • 15:00

      Match Lenhovda P-13


      16:00
    • 16:00

      Oskarshamns AIK (hemma) P-19


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08/09


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:30
    • 17:30

      Hemmamatch F-12/13


      18:30
  • 3Mån
    v.23
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:10

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning F/P 2018


      18:15
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 18:00

      Träning F 2014/2015


      19:30
    • 18:00

      Bollkalle för F09/10 Obligatorisk närvaro F-16 Dam


      21:00
    • 18:00

      Träning F-12/13


      19:30
    • 19:00

      Kristianopels GoIF (hemma) Herrar


      21:00
    • 19:00

      Bors SK (9-m) (hemma) F-16 Dam


      21:00
  • 6Tor
    • 10:00

      Ljungby IF (borta) F-16 Dam


      12:00
    • 10:00

      Bortamatch mot Sandsbro F-12/13


      11:00
    • 11:00

      Träning P-19


      12:30
    • 11:00

      Träning P-08/09


      12:30
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
    • 11:00

      Seriespel Braås P-13


      12:00
    • 14:00

      IFK Berga (borta) P-19


      16:00
  • 9Sön
    • 10:00

      Lagans AIK (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Växjö BK vit (borta) P-14


      12:00
    • 10:00

      bortamatch Ljungby F-12/13


      11:00
    • 13:00

      Växjö BK gul (borta) P 2012


      15:00
    • 13:00

      Växjö Norra IF gul (borta) F 2014/2015


      14:15
    • 13:00

      Seriespel Sandsbro AIK P-13


      14:00
    • 15:30

      Sandsbro Allmänna IK gul (hemma) P-14


      17:30
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning Damer


      18:30
    • 17:30

      Växjö BK (hemma) P-08/09


      19:30
  • 10Mån
    v.24
  • 11Tis
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 20:00

      Lessebo GOIF (hemma) P-08/09


      22:00
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • Heldag

      Moheda IF Sommarcup 20204 F-16/17

    • 11:00

      Moheda sommarcup 2024 P 2016


      14:00
    • 13:00

      Växjö DFF 2 (hemma) F-16 Dam


      15:00
  • 16Sön
    • 09:30

      Poolspel ljungby P-15


      11:00
    • 10:30

      Hovshaga AIF Blå (hemma) F 2014/2015


      11:45
    • 10:30

      Räppe GOIF gul (hemma) P-14


      12:30
    • 11:00

      Poolspel angelstad P-15


      13:00
    • 14:00

      Seriespel Hovshaga P-13


      15:00
    • 15:00

      Värnamo Södra FF röd (borta) P-14


      17:00
    • 15:00

      Hemmamatch mot Ljungby if Blå F-12/13


      16:00
    • 15:30

      Hemmamatch mot Älmhult F-12/13


      16:30
    • 16:00

      Hovshaga AIF (hemma) P-19


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08/09


      18:30
  • 17Mån
    v.25
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:30
    • 17:15

      Träning F/P 2019


      18:15
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-16 Dam


      20:00
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
    • 19:00

      MIF/HIF U (9-m) (borta) Damer


      21:00
    • 19:00

      Olofströms IF/Jämshög (borta) F-16 Dam


      21:00
    • 19:00

      Rottne IF (hemma) P 2012


      21:00
    • 19:00

      Tingsryd United FC (borta) P-08/09


      21:00
  • 19Ons
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:15

      Träning F/P 2018


      18:15
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 18:00

      Träning F-12/13


      19:30
    • 18:30

      Älmhults IF (hemma) Herrar


      20:30
    • 18:30

      Enkronasmatch P 2012


      20:30
    • 18:30

      Enkronasmatch F 2014/2015


      20:30
    • 19:00

      Moheda IF (borta) P-10


      21:00
    • 19:00

      Sandsbro AIK (hemma) F-16 Dam


      21:00
  • 20Tor
    • 17:15

      Träning F-16/17


      18:15
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08/09


      20:00
  • 21Fre
  • 22Lör
  • 23Sön
    • 10:00

      Seriespel Växjö Norra P-13


      11:00
    • 13:00

      Ingelstads IK/Nöbbele BK (borta) F 2014/2015


      15:00
    • 13:00

      Hovshaga AIF blå (hemma) P-14


      15:00
    • 15:00

      Lagans AIK Lagans AIK (hemma) P 2012


      17:00
    • 16:00

      Sandsbro AIK gul (borta) P 2012


      18:00
    • 16:00

      Bortamatch mot Växjö DFF F-12/13


      17:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08/09


      18:30
  • 24Mån
    v.26
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:30
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 18:15

      Bollkalle P-13


      21:00
    • 18:30

      Träning F-16 Dam


      20:00
    • 19:00

      BK Union (hemma) P-08/09


      21:00
  • 26Ons
  • 27Tor
    • 17:15

      Träning F-16/17


      18:15
    • 17:15

      Träning P 2017


      18:15
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08/09


      20:00
    • 19:00

      Sandsbro Allmänna IK grön (hemma) P-14


      21:00
  • 28Fre
    • 16:30

      Träning P 2012


      18:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 19:00

      Kalmar City BK (borta) Herrar


      21:00
  • 29Lör
    • 07:00

      Elitfönster cup lag grön P-14


      20:00
    • 07:00

      Elitfönster cup lag vit P-14


      18:30
    • 08:00

      Elitfönster Cup 2024 P 2012


      17:45
    • 12:00

      Räppe GOIF (borta) P-19


      14:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Träning P 2016


      12:00
    • 11:00

      Hovshaga AIF vit (borta) P 2012


      13:00
    • 11:00

      Urshults IF (hemma) P 2012


      13:00
    • 11:00

      IFK Grimslöv (borta) F 2014/2015


      13:00
    • 12:00

      Asarums IF FK (borta) F-16 Dam


      14:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08/09


      18:30