Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alvesta GIF

Följ

Alvesta GIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2024

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
    • 11:00

      Eskilscupen (Läs noggrant) P-08/09


      00:00
    • 12:00

      CUP Eskilsminne P-08/09


      00:00
  • 2Fre
    • Heldag

      Eskilscupen (Läs noggrant) P-08/09

    • Heldag

      CUP Eskilsminne P-08/09

  • 3Lör
    • Heldag

      Eskilscupen (Läs noggrant) P-08/09

    • Heldag

      CUP Eskilsminne P-08/09

    • Heldag

      Mjälby sommarcup P-15

    • 09:00

      Mjälby sommarcup bekräftelse P-15


      13:00
    • 18:00

      Träning F-16 Dam


      00:00
  • 4Sön
  • 5Mån
    v.32
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
  • 8Tor
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
  • 9Fre
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 19:00

      Sölvesborgs GIF (hemma) Herrar


      21:00
  • 10Lör
  • 11Sön
    • 10:00

      Furuby IF (borta) P-14


      12:00
    • 10:30

      Lagans AIK (hemma) F 2014/2015


      12:30
    • 13:00

      Ljungby IF blå (borta) P 2012


      15:00
    • 15:00

      Ljungby IF röd (hemma) P-14


      17:00
    • 17:00

      Älmhults IF (hemma) F-16 Dam


      19:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
  • 12Mån
    v.33
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
  • 13Tis
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-16 Dam


      20:00
  • 14Ons
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
    • 18:45

      Skillingaryds IS (9-m) (borta) F-16 Dam


      20:45
    • 19:00

      Urshults IF (hemma) P 2012


      21:00
    • 19:15

      Ljungby IF 2 (borta) P-08/09


      21:15
  • 15Tor
    • 00:00

      Asarums IF FK (borta) F-16 Dam


      02:00
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
  • 16Fre
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 19:00

      Sillhövda AIK (borta) Herrar


      21:00
  • 17Lör
    • 09:30

      Poolspel ljungby P-15


      11:00
    • 10:00

      Poolspel liatorp P-15


      12:00
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
  • 18Sön
    • 10:00

      Älmhults IF blå (borta) P-14


      12:00
    • 11:00

      Växjö Norra IF gul (hemma) P 2012


      13:00
    • 12:00

      Älmhults IF (borta) F 2014/2015


      14:00
    • 13:00

      Tingsryd United FC (hemma) P-14


      15:00
    • 13:30

      Hjortsberga IF (hemma) P 2012


      15:30
    • 16:00

      Sturefors IF (borta) P-19


      18:00
    • 17:00

      Älmhults IF 2 (hemma) P-10


      19:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
  • 19Mån
    v.34
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
  • 20Tis
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning F-16 Dam


      20:00
    • 18:45

      Lagans AIK U (9-m) (borta) Damer


      20:45
    • 19:00

      Tingsryd United FC (borta) F-16 Dam


      21:00
  • 21Ons
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
  • 22Tor
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Hultsjö/Vrigstad (9-m) (hemma) F-16 Dam


      20:30
  • 23Fre
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 18:15

      GoIF Ling/Hamneda GOIK/Kånna IF (borta) P 2012


      20:15
    • 18:30

      Hovshaga AIF (hemma) Herrar


      20:30
  • 24Lör
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
    • 10:30

      Vislanda/Grimslöv (borta) P-08/09


      12:30
    • 14:00

      Ingelstads/Nöbbele blå (borta) P 2012


      16:00
    • 15:00

      Ryssby IF/Agunnaryds IF (borta) F 2014/2015


      17:00
  • 25Sön
    • 11:00

      Östers IF röd (hemma) P-14


      13:00
    • 13:00

      Ingelstads IK /Nöbbele BK (hemma) F-16 Dam


      15:00
    • 13:00

      Växjö Norra IF vit (borta) P-14


      15:00
    • 16:00

      Smedby Boll O IK (hemma) P-19


      18:00
    • 17:00

      Markaryds IF (hemma) P-10


      19:00
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
  • 26Mån
    v.35
    • 17:00

      Kiosktjänst F-16 Dam


      21:00
    • 17:30

      Bollkalle för F09/10 och Alice B. F-16 Dam


      21:00
    • 17:30

      Träning P-15


      18:30
    • 18:30

      Ljungby IF B (9-m) (hemma) Damer


      20:30
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
  • 27Tis
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning F-16 Dam


      20:00
    • 20:00

      Hovshaga AIF (hemma) P-08/09


      22:00
  • 28Ons
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:30

      Träning P-19


      20:00
  • 29Tor
    • 17:30

      Träning P-14


      19:00
  • 30Fre
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 19:00

      Lindsdals IF (borta) Herrar


      21:00
  • 31Lör
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
    • 12:00

      Sunnerbo Dam (borta) Damer


      14:00
    • 12:00

      Växjö DFF 1 (borta) F-16 Dam


      14:00
    • 14:00

      Hjulsbro IK (borta) P-19


      16:00
    • 14:30

      Ljungby IF (borta) F 2014/2015


      16:30
    • 17:00

      IFK Lammhult (borta) P-10


      19:00