Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alvesta GIF

Följ

Alvesta GIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

April 2024

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.14
    • 09:30

      Träningsmatch P09 Konstgräs


      12:30
    • 10:00

      Träningsmatch P-08/09


      12:00
    • 12:00

      Föräldramöte P09 Klubbstuga


      15:00
    • 14:30

      Träningsmatch Dam lag Konstgräs


      17:00
    • 15:00

      Rottne IF (D4) (hemma) Damer


      17:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P 2012


      20:00
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning F-16 Dam


      18:30
    • 17:30

      Träning Damer


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:30
    • 19:00

      AGIF - Slätthög P-19


      21:00
  • 3Ons
  • 4Tor
    • 16:30

      Domarutbildning Klubbstuga


      20:00
    • 17:00

      Domarutbildning 5/7manna F-09


      20:00
    • 17:00

      Domarutbildning P-08/09


      20:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
    • 18:30

      Träning P 2012


      20:00
    • 19:00

      Träning F-16 Dam


      20:30
    • 19:30

      Träning Damer


      21:00
  • 5Fre
    • 18:30

      Bollkallar P-08/09


      21:45
    • 19:30

      Kalmar City BK (hemma) Herrar


      21:30
  • 6Lör
    • 10:00

      Träning P-19


      14:00
    • 10:00

      Träning F 2014/2015


      11:30
    • 12:00

      Träningsmatch P12 Konstgräs


      15:00
    • 12:00

      Träningsmatch mot Växjö Norra P 2012


      15:00
    • 13:30

      Träningsmatch Dam lag Konstgräs


      16:00
    • 14:00

      Match Agif vs Växjö BK F-12/13


      15:00
  • 7Sön
    • 09:00

      Träningsmatcher mot Ljungby lag grön P-14


      14:00
    • 10:00

      Träningsmatcher P14 Konstgräs


      15:00
    • 10:00

      Träningsmatch P-10


      12:00
    • 10:15

      Träningsmatcher mot Ljungby lag vit P-14


      15:30
    • 11:00

      Träning P 2012


      12:30
    • 15:00

      P13 träningsmatch Konstgräs


      18:00
    • 16:00

      Träninsmatch P-13


      17:00
  • 8Mån
    v.15
  • 9Tis
    • 17:30

      Träning P-19


      19:00
    • 17:45

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      F-16 Dam - Moheda/Hjortsberga F-16 Dam


      21:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
  • 10Ons
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:30

      Träning P 2012


      17:45
    • 17:30

      Träning P-19


      19:00
    • 19:00

      Älmhults IF (borta) Herrar


      21:00
  • 13Lör
    • 07:40

      Poolspel i Ljungby båda lagen P-14


      12:30
    • 11:30

      AGIF F16 - Nässjö FF Konstgräs


      14:00
    • 12:00

      AGIF F16 - Nässjö FF F-16 Dam


      14:00
    • 12:00

      Träning F-12/13


      13:30
    • 13:00

      Poolspel i tipshallen (öster som bjuder in oss). P 2016


      16:00
    • 15:30

      Räppe-AGIF P-19


      17:30
  • 14Sön
    • 10:00

      Träning P-14


      11:00
  • 15Mån
    v.16
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:15
    • 18:15

      Träning P-13


      19:30
    • 18:15

      Spelarträff F09/F10 F-16 Dam


      19:00
    • 19:00

      Träning F-16 Dam


      20:30
    • 19:00

      Västra Torsås-AGIF P-19


      21:00
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
  • 17Ons
    • 16:00

      Provning av kläder Klubbstuga


      19:00
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Profilkläder AGIF F-10


      19:00
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:40
    • 18:30

      Träning P-08/09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-12/13


      19:30
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
  • 20Lör
  • 21Sön
    • 10:00

      Träning P-14


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch P 2012


      12:30
    • 15:00

      Träningsmatch P13 Konstgräs


      17:30
    • 15:30

      Dam och F16 träning Konstgräs


      17:00
    • 15:30

      Träning F-16 Dam


      17:00
    • 15:30

      Träning Damer


      16:30
    • 16:00

      Träningsmatch mot Hovshaga P-13


      17:00
    • 17:30

      Hovshaga AIF (hemma) P-08/09


      19:30
  • 22Mån
    v.17
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08/09


      18:30
    • 18:30

      Träning P 2012


      20:00
    • 18:45

      Älmhults IF U (borta) Damer


      20:45
  • 23Tis
    • 17:30

      Träning P-19


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:30
    • 19:00

      Träning F-16 Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning P 2012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:30
    • 17:00

      Träning P-19


      18:30
    • 17:00

      Föräldramöte P-15


      18:00
    • 17:00

      Föräldramöte P15 Klubbstuga


      18:00
    • 17:30

      Träning P 2016


      18:30
    • 18:15

      Träning P-08/09


      20:00
    • 18:15

      Träning F-12/13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 18:45

      Rosenfors IK (9-m) (borta) F-16 Dam


      20:45
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 17:30

      Träning P-19


      19:00
    • 18:00

      Bollkalle F-10


      20:30
    • 18:45

      Sillhövda AIK (hemma) Herrar


      20:45
  • 27Lör
    • 10:00

      Intresseanmälan Räppe Cup F-16/17


      00:00
    • 10:00

      Träning P 2016


      11:30
    • 10:00

      Räppe Cup F 2014/2015


      15:30
    • 10:00

      Räppe cup P-13


      15:00
    • 10:15

      Vislanda IF/Grimslöv (borta) P-08/09


      12:15
    • 11:00

      Urshults IF (borta) P 2012


      13:00
    • 12:00

      Träning F-12/13


      13:30
  • 28Sön
    • 00:00

      Intresseanmälan Räppe Cup F-16/17


      17:00
    • 09:00

      Träningsmatch P15 Konstgräs


      11:00
    • 09:30

      Räppe cup lag GRÖN P-14


      15:45
    • 09:30

      Räppe cup lag VIT P-14


      16:00
    • 09:30

      Match mot moheda P-15


      11:30
    • 11:00

      IFK Grimslöv (hemma) F 2014/2015


      12:15
    • 12:00

      Smedby Boll O IK (borta) P-19


      14:00
    • 13:30

      Asarums IF FK (hemma) F-16 Dam


      15:30
    • 14:00

      Bortamatch Räppe vs AGIF F-12/13


      15:00
    • 15:00

      Hemmamatch AGIF VS Lagan F-12/13


      16:00
    • 17:00

      DM Match P09 Konstgräs


      19:00
    • 17:00

      Hovshaga AIF vit (hemma) P 2012


      19:00
    • 17:00

      Ljungby IF (hemma) P-08/09


      19:00
  • 29Mån
    v.18
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08/09


      18:30
    • 18:30

      Sandsbro Allmänna IK grön (borta) P-14


      20:30
  • 30Tis
    • 17:30

      Träning P-19


      19:00
    • 18:45

      Asarums IF FK (borta) P-08/09


      20:45
    • 19:00

      Träning F-16 Dam


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30
    • 19:00

      Träning Damer


      20:30